Włosy rozjaśniane – pielęgnacja

włosy rozjaśnianeKobiety bardzo często poddają swoje włosy zabiegowi rozjaśniania. Niestety, włosy tego typu wymagają znacznie większej ilości uwagi. Zwykle po zmianie koloru włosy są zniszczone, przesuszone i łamliwe. Co zrobić, aby przywrócić im dawny blask i kondycję?

Przede wszystkim, należy mieć na uwadze fakt, iż włos rozjaśniony jest bardzo zniszczony. Oznacza to, że nie tylko musimy zadbać o odpowiednie procesy pielęgnacyjne, ale także ograniczyć warunki, które mogą wpływać negatywnie na jego kondycję, a mianowicie:

  • powinniśmy całkowicie zrezygnować z jakichkolwiek stylizatorów (pianek, lakierów itp.)
  • powinniśmy ograniczyć do minimum wykorzystywanie suszarek z gorącym nawiewem, lokówek oraz innych urządzeń bazujących na wysokiej temperaturze.

Warto również pamiętać o tym, iż degradujący wpływ na kondycję naszego włosa mają bardzo często warunki atmosferyczne, tudzież: słońce, kwaśne deszcze oraz silny wiatr.

Włosy rozjaśniane – pielęgnacja

Poprawna profilaktyka to jednak nie wszystko. Wiele uwagi trzeba poświęcić również procesom pielęgnacyjnym, do których będziemu używać następujących kosmetyków:

  • delikatnych szamponów bez SLS
  • zmywalnych odżywek
  • olejków o naturalnej barwie
  • maseczek regenerujących/odżywiających

Warto także pamiętać o swojej diecie i uzupełnić ją w minerały, witaminy oraz biotynę.

Zabiegi pielęgnacyjne

  1. Mycie włosówWłosy myjemy codziennie, korzystając z delikatnych środków (bez silnych detergentów).
  2. Odżywianie włosówNajskuteczniejsze są zmywalne odżywki do włosów. Warto również zadbać o odżywianie od wewnątrz (dieta). Zabiegi przeprowadzamy codziennie (podczas mycia włosów)
  3. Olejowanie włosówZabieg ten ma na celu poprawę ochrony oraz wyglądu włosów. Realizujemy go cyklicznie co kilka tygodni (w zależności od potrzeby)
  4. Maskowanie włosówMaseczki nakładamy jeden raz na tydzień. Warto korzystać z tych przeznaczonych do włosów jasnych, aby uniknąć ewentualnych przebarwień.

Pamiętaj – włos do optymalnej kondycji może wracać nawet do kilku tygodni. Dlatego też, polecamy uzbroić się w cierpliwość. Efekty nie nadchodzą bowiem natychmiastowo.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *