Włosy blond – jak dbać o ich kondycję?

Każda blondynka wie, jak kłopotliwe jest utrzymanie jasnych włosów w odpowiedniej kondycji. Wszak, blond włosy podatne są na wszelakie zniszczenia, bywają kruche i łamliwe. Jak zatem powinny wyglądać procesy pielęgnacyjne w przypadku tego typu owłosienia?

Pielęgnacja włosów blond – prosta, łatwa i przyjemna?
Niestety, pielęgnacja włosów blond nie jest ani prosta, ani łatwa, ani przyjemna. Jest za to – czasochłonna i wymagająca. Wszak, poza standardowymi zabiegami należy zadbać także o cykliczne stosowanie maseczek i olejowanie.

Włosy blond mają to do siebie, że nie powinny być traktowane żadnymi silnymi detergentami i szamponami z SLS. Wszak, kontakt ze szkodliwymi substancjami bardzo szybko odbija się na ich kondycji.

Włosy blond – jakie kosmetyki wybierać?
Zdecydowanie zalecamy nie oszczędzać na kosmetykach. Wybór tych „z wyższej półki” jest jak najbardziej wskazany.

Kosmetyki do włosów blond powinny cechować się brakiem obecności substancji mogących wysuszać włosy, detergentów oraz SLS. Warto wybierać te, które dedykowane są dla włosów zniszczonych, gdyż pełnią one dodatkowe funkcje regeneracyjne.

Włosy blond – czego nie możesz z nimi robić?
Blondynki bardzo często narzekają na liczbę obostrzeń dotyczących pielęgnacji włosów. To jednak nie wszystko. Bardzo ważne jest również ograniczenie szkodliwych procesów stylizujących, a konkretniej:

  • Rezygnacja z wykorzystywania środków chemicznych takich jak: pianki, lakiery oraz żele do włosów.
  • Zaprzestanie wykorzystywania stylizatorów cieplnych takich jak: lokówki, prostownice, falownice.

Oznacza to, że proces stylizacji ograniczony powinien być tylko i wyłącznie do upięć, które swoją drogą nie powinny być zbyt silne (bez mocnych napięć skóry). Oczywiście, jeśli włosy są w optymalnej kondycji (w pełni zregenerowane), to nic nie stoi na przeszkodzie, by oddać się stylizacji w pełnym tego słowa znaczeniu.

Reasumując, włosy blond są niezwykle wymagającym typem włosów. Ich pielęgnacja jest trudna, ale przy odpowiedniej dyscyplinie można osiągnąć optymalną kondycję.

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *