Przyczyny wypadania włosów

Miliony ludzi doświadczają problemu jakim jest łysienie. Istnieje wiele czynników odpowiedzialnych za wypadanie włosów i proszę wierzyć czy nie – nie zawsze jest to starzenie się.

Nieodpowiednie odżywianie, a wypadanie włosów
Częstym powodem wypadania włosów jest nieodpowiednia dieta. Co przez to rozumiemy? Nawet nasze włosy mogą zdradzić jakimi produktami się odżywiamy na co dzień. Spożywanie owoców i warzyw pozytywnie wpływa nie tylko na nasze ogólne zdrowie oraz skórę ale także na jakość włosów.

Wypadanie włosów w ciąży
Kolejnym istotnym czynnikiem niekorzystnie wpływającym na nasze włosy jest ciąża i poród. Ciało kobiety zmienia się widocznie. Nabieramy więcej kilogramów, nasze hormony pracują tak jak same chcą czego powody są zmiany na tle emocjonalnym oraz zdrowotnym. Po porodzie kobiety często narzekają na wypadające włosy. Warto wtedy zastosować tabletki na wypadanie włosów, które zawierają same naturalne składniki.

Wypadanie włosów, a pielęgnacja i stylizacja włosów
Niezwykle często wypadanie włosów uwarunkowane jest przez nieprawidłową stylizację. Środki chemiczne (lakiery, żele itd.) mają degradujący wpływ na kondycję włosów. Podobnie sytuacja ma się z używaniem lokówek, prostownic i suszarek.

Oceń problem i przeciwdziałaj!
Najważniejszym krokiem po zauważeniu, że nasze włosy są cienkie, łamliwie i wypadają z coraz większą częstotliwością jest realne ocenienie problemu. Oczywiście, nie warto wpadać w panikę gdy zauważmy na naszym grzebieniu lub szczotce raptem kilka włosów ponieważ zjawisko to występuję u 99% osób na cały świecie. Problem pojawia się, gdy dziennie znajdujemy nawet około 100 włosów. Włosy, podobnie jak istoty żywe mają swój własny cykl życia, który trwa około 2-5 lat. Włosy obumierają oraz wypadają co możemy zauważyć sami. Na miejscu starych włosów pojawiają się młode i zdrowsze. Warto więc czasem zaobserwować jak często i w jakich ilościach wypadają nam włosy by w odpowiednim czasie móc zareagować.

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *