Pielęgnacja włosów cienkich i rzadkich

pielegnacja wlosow naturalnychKobiety bardzo dużo uwagi przykładają do swojego wyglądu. Określane mianem płci pięknej pragną zawsze prezentować się atrakcyjnie. Nic więc dziwnego w tym, że zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne są wpisane w codzienny harmonogram.

Spory wpływ na atrakcyjność kobiety mają wpływ włosy. Ich pielęgnacji poświęca się sporo czasu. Dzisiaj pragniemy przedstawić temat pielęgnacji specyficznego rodzaju włosa: rzadkiego i cienkiego.

Posiadaczki takiego typu włosów muszą przykładać szczególną uwagę do odżywiania i stylizacji włosa. Rzadkie i cienkie włosy uchodzą za zdecydowanie mniej atrakcyjne, aniżeli grube, gęste i intensywne. Nie oznacza to jednak, że w takich włosach nie można wyglądać pięknie.

Mycie włosów cienkich i rzadkich

Choć wydawać by się mogło, że podstawowy zabieg pielęgnacyjny jakim jest mycie nie powinien się zbytnio różnić, to w przypadku włosów cienkich i rzadkich tak właściwie jest. Włosy muszą być myte w sposób delikatny, przy użyciu bardzo słabych detergentów. W codziennej pielęgnacji powinny być tylko odświeżane. Mówiąc kolokwialnie – głaskane, a nie szorowane.

Odżywianie włosów cienkich i rzadkich

Specjalistyczne odżywki do włosów potrafią wpływać na objętość włosa, czyniąc go grubszym i mocniejszym. Dlatego też, niezwykle ważnym jest by włosy odżywiać systematycznie, gdyż ten zabieg pozwala na osiągnięcie fantastycznych rezultatów o trwałym charakterze.

Należy wybierać odżywki wzbogacane minerałami i witaminami. To, czy odżywka będzie zmywalna czy nie, jest bez znaczenia. Istotny jest jednak jej skład, który powinien być wolny od jakichkolwiek detergentów.

Jeśli Twoje włosy nadal Cię rozczarowują – warto działać również od wewnątrz, stosując się do wysokozmineralizowanej diety lub wykorzystując specjalne suplementy, których celem jest wzmocnienie i poprawa kondycji włosów.

Stylizacja włosów cienkich i rzadkich

Włosy cienkie i rzadkie nie powinny być poddawane stylizacji realizowanej przy użyciu wysokiej temperatury. Znacznie szybciej ulegają uszkodzeniom. Zazwyczaj są bardziej łamliwe.

Do stylizacji takich włosów zaleca się pianki i żel. Ograniczyć należy także lakiery, które moga wysuszać włosy.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *