Rozstępy po ciąży

ciazaJeśli odpowiednio wcześniej nie zadbałaś o kondycję skóry, to z całą pewnością po ciąży pojawiły się rozstępy. Nie oznacza to jednak, że Twoja skóra nie wróci już do optymalnego wyglądu. Medycyna oferuje wiele rozwiązań, które sprawią, że rozstępy po ciąży mogą bardzo szybko zniknąć, bez obaw!

Przyczyny występowania rozstępów w ciąży

Mówiąc kolokwialnie – w czasie ciąży organizm kobiety przeżywa hormonalny huragan, co przejawia się między inny poprzez nadmierną produkcję kortyzolu, który ma negatywny wpływ na wytwarzanie kolagenu.

Ponadto – zwiększenie napięcia skóry wywoływane bardzo szybkim wzrostem wagi. Dochodzi wówczas do nieestetycznego defektu, którym są rozstępy.

Jak pozbyć się rozstępów po ciąży?

W przypadku kobiet karmiących leczenie dermatologiczne, stosowanie zabiegów można rozpocząć dopiero po zakończeniu karmienia (do 24 miesięcy po porodzie). Do tego czasu można stosować tylko i wyłącznie kremy i maski zawierające koncentrat redukujący rozstępy.

Należy pamiętać, że im szybciej rozpoczniemy faktyczne leczenie, tym korzystniejsze rezultaty możemy osiągnąć.

Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna oferuje kilka skutecznych rozwiązań, których popularność stale rośnie. Niestety ceny zabiegów nie należą do najniższych – koszt serii zabiegów oscyluje w granicach 1000-2000złotych.

Mezoterapia – lekarz po uprzednio przeprowadzonych badaniach przygotowuje specjalistyczny preparat z substancjami dostosowanymi do indywidualnych uwarunkowań pacjenta, a następnie wstrzykuje go bardzo cienką igłą w miejsce zmienione chorobowo.

Mikrodermabrazja – to proces polegający na ścieraniu naskórka (mechanicznie), aż do uzyskania oczekiwanego efektu. Wbrew pozorom jest to proces bezbolesny.

Laseroterapia – zabieg przeprowadza się przy znieczoleniu miejscowym. Polega na podgrzaniu blizny, celem odparowania jej warstw. Wiązka światła ma na celu zbliżyć kolor blizny do koloru skóry, co finalnie sprawia, że rozstępy są praktycznie niewidoczne.

Ponadto, w ofercie gabinetów kosmetycznych znaleźć można zabiegi przy wykorzystaniu: TMT System, Cryolift czy peelingi chemiczne.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *