Redukcja zbędnych kilogramów – nie taka straszna jak ją malują

Odchudzanie to proces trudny. Co do tego nie ma wątpliwości, że wymaga zaangażowania, cierpliwości i samodyscypliny. Jednakże, nie w każdym przypadku musi być tak uciążliwe. Czy zastanawiałaś/eś się kiedyś jak uprzyjemnić i poprawić komfort odchudzania?

Poznaj 3 tricki, które sprawią, że redukcja zbędnych kilogramów będzie łatwiejsza!

  1. Jak wygląda Twoja dieta?
    Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest stosowanie jadłospisów radykalnych, o mocno obniżonym bilansie wartości odżywczych. Taka dieta jest skuteczna, ale przy tym mocno osłabia nasz organizm. Przez to ograniczamy energię w organizmie i czujemy się znacznie gorzej.

Przestrzegamy przed wykorzystywaniem takich jadłospisów. Ułóż dietę zgodnie z Twoim zapotrzebowaniem energetycznym. Spraw by była zdrowa, różnorodna i smaczna. Dzięki temu, Twoje nawyki żywieniowe nie będą stanowiły dla Ciebie udręki.

  1. Co i jak trenujesz?
    Trening, czyli ćwiczenia na odchudzanie to kolejny istotny element procesów redukcyjnych. To właśnie podczas aktywności fizycznej doprowadzamy do spalania tkanki tłuszczowej. Zmuszamy bowiem organizm do pozyskiwania energii z materiałów zapasowych.

Wiele osób wybiera rozwiązania mało komfortowe, tj. trening na siłowni, bieganie i inne mało przyjemne formy aktywności fizycznej. Są one jak najbardziej skuteczne, ale „zebranie się” na trening to prawdziwy koszmar.

Sugerujemy postawić na formy rekreacyjne – tj. jazdę na rowerze, pływanie, jazdę na rolkach czy zajęcia taneczne. Ich efektywność może być mniejsza, ale za to będziemy je podejmować z uśmiechem na twarzy.

  1. Gdzie jest Twoja motywacja?
    Czy wiesz, że ponad 60% osób rezygnuje z odchudzania na skutek braku motywacji do dalszego działania? Pamiętaj o pielęgnacji swojej motywacji.

Wizualizuj swój cel, planuj i nagradzaj siebie za dobrze wykonaną pracę. Z czasem polubisz to co robisz, albo w najgorszym wypadku sprawisz, że trening czy dieta będzie nawykiem, a nie uciążliwym obowiązkiem.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *