Implanty piersiowe, a inne zabiegi medycyny estetycznej

piersi5Ponad 80% wszystkich zabiegów o charakterze plastycznym przeprowadzono na kobietach. Nie ma w tym absolutnie nic co mogłoby dziwić. Wszakże, to właśnie Panie przykładają do urody niezwykle dużą uwagę.

Jednym z najczęściej realizowanych zabiegów medycyny estetycznej jest zabieg powiększania piersi. Kobiety zwykle decydują się na implanty piersiowe – zabieg polegający na operacyjnym wszczepieniu anatomicznych lub okrągłych wkładek wykonanych z silikonu.

Implanty piersiowe – jedyne skuteczne rozwiązanie?

Wszczepienie implantów piersiowych jako jedyne gwarantuje dożywotnią trwałość. Oznacza to, że raz powiększając/modelując piersi uzyskujemy efekt na całe życie. Niestety, żadna inna metoda nie gwarantuje takiej efektywności.

Alternatywnym rozwiązaniem dla powiększania piersi przy użyciu specjalistycznych implantów jest zabieg lipomodelingu, czyli powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową. To nowatorskie rozwiązanie wykorzystuje tłuszcz pobrany w czasie liposukcji (odsysanie tłuszczu). Uzyskany materiał zostaje poddany procesowi odwirowywania, a następnie aplikowany jest bezpośrednio w okolice piersi. Zwykle przyswaja się od 25 do 75% aplikowanego materiału. Tak duża dysproporcja wynika z indywidualnych uwarunkowań. Dlatego tez nigdy nie wiadomo jakie efekty zostaną z pacjentką na stałe.

Innym rozwiązaniem praktykowanym dosyć często jest aplikacja kwasu hialuronowego. To powiększanie piersi na czas określony (od 18 do 30 miesięcy). Ograniczeniem tej metody jest wielkość piersi. Aktualnie biust przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego można powiększyć maksymalnie o 1-2 rozmiary. Ta metoda ma jedną podstawową zaletę – jest praktycznie bezinwazyjna. Preparat aplikuje się przy wykorzystaniu niezwykle cienkiej igły bezpośrednio pod mięsień piersiowy. Okres rekonwalescencji po tym zabiegu jest niezwykle krótki.

Biust można powiększyć także wykorzystując naturalne sposoby, a mianowice: specjalne diety oparte na fitoestrogenach, suplementy i żele do stosowania miejscowego. Jednakże te rozwiązania zwykle są znacznie mniej skuteczne.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *