Czy zielona herbata odchudza?

zielona herbataW obecnych czasach nadwaga stanowi jeden z najpowszechniejszych problemów w cywilizowanych krajach. Według najnowszych szacunków, nawet 50% społeczeństwa może być dotknięte nadmierem tkanki tłuszczowej.

Biorąc pod uwagę, że od nadwagi do otyłości już jest całkiem niedaleko – takie statystyki są wręcz zatrważające. Tym bardziej, że każdego roku na skutek otyłości i powikłań z niej wynikających umiera 1 500 000 (półtora miliona!) ludzi.

Nadwaga, czyli jak poradzić sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej?

Nadwaga nie jest chorobą, a jedynie objawem nieodpowiedniej diety, siedzącego trybu życia lub innej jednostki chorobowej. Jej „leczenie” jest możliwe bez stosowania rozmaitych środków. Mimo to, wiele osób decyduje się na zakup specyfików, aby pozbyć się problemu jeszcze szybciej.

Jednym z najpopularniejszych suplementów na odchudzanie jest zielona herbata. To preparat ogólnodostępny, którego koszt nie powinien przekraczać dziesięciu złotych. W porównaniu do innych środków, można powiedzieć, że zielona herbata jest naprawdę tania.

Niska cena, a skuteczność – czyli wszystko o efektywności zielonej herbaty

W przypadku zielonej herbaty, cena nie idzie w parze z jakością. Ale to, bardzo dobrze! Niska cena, nie jest bowiem spowodowana niską skutecznością.
Zielona herbata to specyfik wykorzystywany od dawien dawna. Początkowo traktowany był jako napój pobudzający, poprawiający pracę układu krążeniowego. Z powodzeniem stosowano go również w leczeniu zapalanie spojówek. Dzisiaj przeznaczenie zielonej herbaty jest nieco inne. Ogromna popularność tego środka to wynik przede wszystkim – właściwości odchudzający.

Zielona herbata wykazuje działanie pobudzające metabolizm. Ponadto, ogranicza apetyt poprzez uczucie sytości.

Zielona herbata – jak dawkować i stosować?

Stosowanie zielonej herbaty możliwe jest w dwóch formach: naparu z suszu ziołowego lub kapsułek z ekstraktem z zielonej herbaty. Oba rozwiązania charakteryzują się podobną efektywnością.

Zaleca się przyjmować zieloną herbatę 1-2 razy dziennie, najlepiej w pierwszej części dnia (silne działanie pobudzające).

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *