Cellulit na łydkach

łłydkiCellulit bardzo często określany jest mianem choroby XXI wieku. Wszak ilość osób, które borykają się z tą przypadłością ciągle wzrasta. Z całą pewnością ma to związek z postępującą nadwagą, nieodpowiednim trybem życia i brakiem aktywności fizycznej.

Cellulit może pojawiać się w niemal każdym miejscu na ciele. Najczęściej spotkać go można na pośladkach, udach, brzuchu, ramionach, piersiach oraz łydkach.

Przyczyny cellulitu na łydkach

Cellulit występujący na łydkach uwarunkowany jest przez kilka czynników:

  • chodzenie w szpilkach
  • wykorzystywanie obcisłych ubrań
  • nieodpowiednie odżywianie
  • brak aktywności fizycznej
  • kuracja hormonalna (np. Tabletki antykoncepcyjne)
  • inne zaburzenia o charakterze hormonalnym

W dzisiejszych czasach kluczowe wydaje się być przyjmowane jedzenie. Modyfikowane genetycznie produkty mają negatywny wpływ na ogólną kondycję organizmu oraz właśnie cellulit.

Cellulit – czy można mu zapobiec?

Osoby, które prowadzą zdrowy, aktywny tryb życia znacznie rzadziej borykają się z powstawaniem cellulitu.

Zapobiegać cellulitowi można również poprzez prawidłowe odżywianie skóry. Miejsca szczególnie narażone na wystąpienie tej nieestetycznej przypadłości należy smarować specjalnymi balsamami, które sprawią, że kondycja skóry będzie lepsza.

Należy również pamiętać o tym, by nasz styl pozwalał oddychać skórze (przewiewne ciuchy, koniecznie nie dotykające skóry).

Cellulit na łydkach jak się pozbyć?

Cellulitu na łydkach można się pozbyć bez konieczności wykorzystywania drogich zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną. Przede wszystkim bardzo skuteczne w przypadku tej części ciała okazują się masaże oraz peelingi (np. kawowy, cukrowy, solny). Ponadto, dobrymi recenzjami cieszy się metoda naprzemiennego polewania wodą ciepłą i zimną.

Usuwając cellulit z łydek należy również pamietać o aktywności fizycznej, zdrowej diecie oraz o zaprzestaniu chodzenia w szpilkach i wykorzystywania obcisłych ubrań.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *