3 sposoby na szybkie odchudzanie

Odchudzanie to temat, który podejmowany jest niezwykle często. Nie ma w tym nic dziwnego – wszak, nadmiar kilogramów dosięga około połowę polskiej populacji.

Niestety, wiele osób najzwyczajniej w świecie nie wie jak schudnąć. Podejmują trudy odchudzania, ale finał nie jest taki, jak tego oczekują. Z czego to wynika? Co zrobić, aby efektywnie i szybko schudnąć? Poznaj trzy sprawdzone sposoby na redukcję zbędnych kilogramów.

Sposób numer 1: DIETA
To oczywiste, że odchudzaniu musi towarzyszyć zmiana nawyków żywieniowych. Przede wszystkim musimy zadbać o to, by dieta była pełnowartościowa, a jej bilans dostosowany do zapotrzebowania generowanego przez daną jednostkę.

Dieta na odchudzanie charakteryzuje się wieloma małymi posiłkami (nawet do 7 na dobę), regularnością (równe odstępy czasu pomiędzy posiłkami) oraz pro-zdrowotnością. Odradzamy wykorzystywanie jadłospisów głodówkowych, gdyż nie gwarantują one trwałości i bezpieczeństwa.

Sposób numer 2: TRENING
Proces spalania tkanki tłuszczowej, czyli materiału zapasowego, zachodzi wówczas, gdy generowane zapotrzebowanie na energię jest większe od ilości dostarczanego materiału. W takiej sytuacji organizm jest po prostu zmuszony do czerpania sił właśnie z tłuszczu.

Trening na odchudzanie cechuje intensywność na poziomie około 70% tętna wysiłkowego, objętość wynosząca około 60 minut oraz ogólnorozwojowość. Aby ćwiczenia odchudzające były skuteczne, plan treningowy musi być realizowany minimum 3-4 razy w tygodniu.

Sposób numer 3: SUPLEMENTACJA
Bardzo duże znaczenie jeśli chodzi o procesy spalania tkanki tłuszczowej ma zastosowana suplementacja. Środki wspomagające dietę i trening, takie jak błonnik witalny, kwas chlorogenowy i kwas hydroksycytrynowy pozwalają na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, przyśpieszenie metabolizmu oraz ograniczenie apetytu.

Należy jednak pamiętać, że suplementacja na odchudzanie najlepiej działa jako asysta dla diety oraz treningu. Nie mniej jednak, niektóre środki okazują się dostatecznie skuteczne „w pojedynkę”.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *