3 skuteczne metody na białe zęby

Śnieżnobiały uśmiech to jeden z ważnych elementów urody. Marzą o nim zarówno Panie, jak i Panowie. Ma ogromny wpływ na wizerunek i postrzeganie. Świadczy o dbałości.

Niestety, bardzo często zaniedbania z przeszłości sprawiają, że nie możemy pochwalić się pięknym uśmiechem. Zażółcenia i przebarwienia powodują, że rzadziej się uśmiechamy i próbujemy ukryć niedoskonałości.

Na szczęście, medycyna oferuje coraz więcej sprawdzonych rozwiązań, które pozwalają w bardzo wygodny i szybki sposób wybielić zęby. W gabinetach medycyny estetycznej można to zrobić chociażby za pomocą lampy Beyond czy specjalnych żelów. Również w zaciszu domowym możemy wybielić zęby, korzystając z past, pasków, żeli i maści o działaniu wybielającym.

Powyższe rozwiązania nie należą jednak do najtańszych. Za najtańsze pasty zapłacimy kilkadziesiąt złotych. Nie każdego stać na takie wydatki. Alternatywę stanowią domowe rozwiązania. Poniżej pokrótce przedstawiamy trzy skuteczne metody wybielania zębów w domu.

Soda oczyszczona
Wybielanie zębów przy wykorzystaniu sody oczyszczonej to zabieg realizowany bardzo powszechnie. Metoda ta jest skuteczna, ale stanowi przy tym małe zagrożenie dla kondycji naszego szkliwa. Wszak, substancja ta działa naprawdę bardzo silnie, co przy zbyt częstym stosowaniu może mieć degradujący wpływ na nasze zęby.

Skuteczność: 7/10 | Bezpieczeństwo: 3/10 | Szybkość: 8/10

Sok z cytryny
Sok z cytryny to nie tylko bogactwo w witaminę C. To również substancja odkwaszająca i oczyszczająca. Działa rozjaśniająco i bardzo skutecznie. Przy tym, mimo obecności kwasów owocowych – nie wpływa szczególnie negatywnie na kondycję szkliwa.

Skuteczność: 6/10 | Bezpieczeństwo: 6/10 | Szybkość: 6/10

Herbata z czystka
Czystek to roślina, której stosowanie niesie za sobą mnóstwo pozytywnych konsekwencji dla zdrowia i urody. Regularne picie herbaty z czystka wpływa także na kolor naszych zębów. Preparat ten jest w pełni bezpieczny i nie powoduje absolutnie żadnych reakcji niepożądanych.

Skuteczność: 8/10 | Bezpieczeństwo: 10/10 | Szybkość: 5/10

 

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *