Zaburzenia sprawności seksualnej, a zapobieganie

erekcjaWydawać by się mogło, że zaburzenia sprawności seksualnej to dolegliwość, która nieuchronnie dopadnie każdego. Nic bardziej mylnego. Problemy ze sprawnością seksualną ma około 50% mężczyzn w wieku powyżej 50 lat. Co z pozostałymi? Czy oni cieszą się całkowitą sprawnością seksualną? Wielu mężczyzn nigdy nie doświadcza tzw. niemocy. Co kryje się za ich „sukcesem”?

Jak zapobiegać zaburzeniom erekcji?

Zapobieganie zaburzeniom erekcji wiąże się ze zmianą trybu życia na zdrowszy. Na co zwracać szczególną uwagę?

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią dietę. Jadłospis musi być zbilansowany i zdrowy. Nie może zawierać zbyt dużej ilości cholesterolu, gdyż związek ten przyczynia się do zmian naczyniowych, które mogą stanowić przyczynę impotencji.

Dieta musi być wolna od używek. Alkohol w nadmiernej ilości i papierosy doprowadzają do trwałych zaburzeń seksualnych. Ich ograniczenie znacząco ogranicza ryzyko wystąpienia tego typu dolegliwości.

Równie ważnym elementem co założenia dietetyczne jest aktywność fizyczna. Uprawianie sportu, aktywne hobby czy codzienny trening doprowadza do poprawy ogólnej kondycji organizmu. Aktywni mężczyźni zdecydowanie rzadziej borykają się z impotencją.

Istotne jest również zadbanie o odpowiednią dawke snu. To proces, który ma ogromne znaczenie dla zdrowia danej jednostki. Zbyt krótki sen wpływa na gospodarkę hormonalną i produkcję testosteronu.

Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Nie zawsze udaje się dostatecznie szybko podjąć działania profilaktyczne. Czasem, najzwyczajniej w świecie jest za późno. Wówczas, niezbędna jest wizyta u specjalisty (urologa), który może zalecić leczenie psychoterapeutyczne lub farmakologiczne. W niewielu przypadkach (zaawansowanych) może być konieczna interwencja chirurgiczna (przeszczep żylny lub endroprotezy silikonowe).

Warto przy tym zauważyć, że zdecydowanie częściej podejmowane jest leczenie doraźne, aniżeli przyczynowe. Wszak, mężczyźni oczekują natychmiastowych rezultatów, a długofalowa, przyczynowa kuracja tego nie gwarantuje.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *